Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Tájékoztatók

    11/29/2024


    2 perc olvasási idő


    Címkék

Közlekedés és szállítmányozás ágazati szakmai nap Kecskeméten

Nagy az érdeklődés a Közlekedés és szállítmányozás ágazat szakmái iránt

A technikai és technológiai fejlődés következtében egyre nagyobb számban van szükség jól képzett közlekedés és szállítmányozási szakemberekre. Az MBH Elemzési Centrum szakértői megvizsgálták, hogy a logisztika hozzáadott értéke hogyan függ össze más ágazatok teljesítményével, és azt állapították meg, hogy rövid távon a kiskereskedelem, hosszabb távon pedig az ipar trendjei befolyásolják leginkább a szektor eredményeit.  

Az Ipar 4.0 és a digitalizáció új kihívások elé állították az ágazatban dolgozó szakembereket, hiszen a modern kori elvárások a pontos, hozzáférhető információkat, a nyomon követhetőséget és az automatizált folyamatokat helyezték középpontba.  

Az új kihívásokra adott válaszokban a mesterséges intelligencia alkalmazása nyújthat segítséget a jövőben. A McKinsey vezetési tanácsadó cég jelentése szerint 2030-ra a mesterséges intelligencia hozzá fog járulni egy logisztikai paradigmaváltáshoz.  

A szakképzésben oktató szakembereknek és a gyakorlati szakembereknek kiemelkedő szerepük van abban, hogy az új kihívásoknak megfelelni tudó szakképzett munkatársak rendelkezésre álljanak a munkaerőpiacon.  

November 27-én Kecskeméten a Közlekedés és szállítmányozás ágazatban oktató 65 szakember találkozott a Kecskeméti SZC Gróf Károlyi Sándor Technikumban, hogy szakmai nap keretében megvitassák az ágazati oktatást érintő legaktuálisabb kérdéseket. A fórum ezúttal az összefüggő szakmai gyakorlat és a duális képzés kérdéseit, valamint a szakmai vizsgáztatás tapasztalatait helyezte középpontba és lehetőséget adott arra is, hogy az ország minden részéből érkező oktató konzultálhassanak egymással aktuális oktatási kérdésekről.  

 

Forrás/Kép: IKK Nonprofit Zrt.

 


Érdekes lehet számodra

Ágazatválasztó – 1. rész: Fa- és bútoripar ágazat borítókép
Ágazatválasztó – 1. rész: Fa- és bútoripar ágazat

A szakképzésben választható ágazatokat bemutató interjúsorozatunk első részében a Fa- és bútoripar ágazatról tudhatnak meg többet a pálya iránt érdeklődők Száraz Andrástól, a Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumának oktatójától.

# Rendezvények
Könyvtári kihívás borítókép
Könyvtári kihívás

Fiatalokat célzó országos könyvtári programot hirdet a KIM az olvasás népszerűsítésére

# Felhívások
Sportos elhivatottság  borítókép
Sportos elhivatottság

Sport ágazati szakmai nap Debrecenben

# Tájékoztatók