Rólunk
Kezünkben a digitális jövő
Szakmai, tájékoztatási és információs központként részt veszünk a digitalizált szakképzési rendszer kialakításában. Tevékenységünkkel támogatjuk a szakképzéssel, pályaorientációval kapcsolatos fejlesztések tervezését és megvalósítását, a képzési és vizsgáztatási követelmények megújítását, továbbá olyan modern szaktudás megszerzését, amely értéket képez a hazai munkaerőpiacon.
KÜLDETÉSÜNK
Szerepet vállalunk a szakképzés és felnőttképzés megújításában, szakmai készségek fejlesztésében és digitális módszerek alkalmazásában. Küldetésünk, hogy a pályaválasztók, szakmát váltók és a szakképzésben érintettek könnyedén eligazodjanak a szakképzés új rendszerében.
TEVÉKENYSÉGÜNK
- Ügyfélszolgálatunk naprakész információval segíti ügyfeleit a szakképzés átalakulásával kapcsolatban.
- Oktatói Továbbképzési Rendszert (OTR) alakítottunk ki és működtetünk.
- Szerepet vállalunk a szakképzés és felnőttképzés megújításában és modernizálásában online felületek biztosításával (EDIR, SkillsCom, Digitális SzakmaAjánló).
- Online Szakmakereső segítségével megkönnyítjük a szakmák közötti választást és az eligazodást a szakképzés új rendszerében.
- A Térképes intézménykereső segít a szakképző intézmények és szakképzési centrumok megtalálásában.
- A szakképzést érintő kérdésekre egyszerű és gyors válaszokat adunk a Kérdések és Válaszok menüpontban.
- Az oktatók és a duális képzésben résztvevő vállalatok számára biztosítjuk a szakmákra vonatkozó Képzési és Kimeneteli Követelmények (KKK) és Programtantervek (PTT) online elérhetőségét.
- A szakmai képzések tartalmi követelményeit és a képesítő vizsgák megszervezéséhez szükséges feltételeket a Programkövetelmények (PK) oldalon tesszük elérhetővé.
- Az Európai Unió által finanszírozott programok konzorcium vezetői feladatait látjuk el és részt veszünk azok megvalósításában, melyekről a Széchenyi 2020 projektek és az Új Széchenyi Plusz projektek menüpontban olvashat.
FELADATAINK
- Támogatjuk a szakképzési és felnőttképzési fejlesztések tervezését és megvalósítását.
- Az állami intézményfenntartókkal együttműködve részt veszünk a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer (KRÉTA) alkalmazás üzemeltetésében, fejlesztésében, paraméterezésében és eszközgazdálkodásában.
- Közreműködünk a digitalizált szakképzési tanügyigazgatási rendszer kialakításában és bevezetésében.
- Szerepet vállalunk a szakképzési tartalom- és eszközfejlesztésben, taneszközfejlesztési módszertan létrehozásában.
- Részt veszünk az Európai Szakoktatási és Szakképzési Kreditrendszer alapján a felsőoktatásba átvihető kreditrendszer egységes alapelveinek kidolgozásában és gondozásában.
- Módszertani támogatást nyújtunk a szakminisztériumok részére a felnőttképzés és a szakképzés vonatkozásában.
- Támogatjuk a pályakövetési rendszer fejlesztését.
- Ellátjuk az ágazati képzőközpontok módszertani rendszerének kialakítását.
- A műhelyiskolai rendszer, a Dobbantó Program és az Orientációs évfolyam módszertani megalapozásával kapcsolatos feladatokat végzünk, támogatjuk ezek kialakítását és működését.
- Közreműködünk a szakképzés és felnőttképzés országos rendszereit kiszolgáló infrastruktúra üzemeltetésében és fejlesztésében.
- Részt veszünk a Digitális Jólét Programban, a Digitális Munkaerő Programban és a Digitális Oktatási Stratégiában a szakképzést és felnőttképzést érintő feladatokban.
- Konzorciumvezetőként részt veszünk a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz fejlesztéseiben, konstrukcióinak megvalósításában.
- Közreműködünk a Nemzeti Digitalizációs Stratégia digitális kompetencia pillérének további intézkedéseinek sikeres végrehajtásában.
- Koordináljuk az okos mérés technológia beépítését a szakképzési és felnőttképzési intézményrendszer működésébe, ennek lehetséges módjai tekintetében vizsgálatokat, kutatásokat folytatunk.
- A felnőttképzési tevékenység részeként Vizsgaközpontot működtetünk, és képesítő vizsgáztatást bonyolítunk le.
- Digitális kompetenciafejlesztési képzéseket, valamint kapcsolódó rendszerfejlesztést valósítunk meg.
- Szakmai eseményeket, workshopokat és egyéb képzéseket szervezünk a szakképző intézmények vezetői és oktatói számára.
- Európai Uniós, hazai és egyéb külföldi nem uniós forrásokból támogatott projekteket valósítunk meg az IPAR 4.0 és Szakképzés 4.0 stratégiákhoz illeszkedően.
Az IKK Nonprofit Zrt. a Kulturális és Innovációs Minisztérium alapítói joggyakorlása mellett és szakmai iránymutatása alapján működik.
ELÉRHETŐSÉGEINK
Központi elérhetőség:
Központi e-mail cím: iroda@ikk.hu
Központi telefonszám: +36 30 014 4404
Ügyfélszolgálat elérhetősége:
Kállai Irén
ügyfélszolgálati irodavezető
E-mail cím: ugyfelszolgalat@ikk.hu
Telefonszám: +36 30 344 1950
VEZETŐSÉG
Almássy Gábor
vezérigazgató
Hudacsek László Péterné
szakmai igazgató
Gál Ida
vizsgaközpont vezető
Szijártó György
gazdasági igazgató
Turóczi Péter
informatikai és projekt igazgató