Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Tájékoztatók

    9/1/2022


    2 perc olvasási idő


    Címkék

    szakma
    szakképzés

Megjelent a 2022/2023-as tanévre vonatkozó új szakmafüzet

Az alapszakmákat bemutató tájékoztató füzet segít, hogy átlásd a megújuló szakképzés lehetőségeit és az ágazatok szerint csoportosított szakmák listáját.

Ha mestere szeretnél lenni egy szakmának, a szakképző iskolát javasoljuk, ha magasabb szintű tudást szeretnél, akkor inkább technikumot érdemes választanod. Az alapszakmák oktatása iskolarendszerben folyik, ahol a gyakorlati ismereteket lehetőség szerint duális partnerek, cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben sajátíthatod el. Mind a szakképző iskola, mind a technikum ágazati alapoktatással indul, így, ha időközben meggondolod magad és váltani szeretnél a két iskolatípus között, az összehangolt ágazati tartalomnak köszönhetően ezt megteheted az ágazati alapok megszerzése után. 

A szakképzés mindenki számára elérhető. Bármely képzésünkre, akár rövidített formában is jelentkezhetnek a felnőttek és a gimnáziumi érettségivel rendelkezők. Ha nem sikerült az egyetemi felvételid vagy egyetemi tanulmányaid előtt a gyakorlati oldalról is meg akarod ismerni a választott szakmát, akkor jelentkezz kétéves technikumi képzésre. 

 

A szakképzés a jövő lehetősége, élj vele Te is!

 

A tájékoztató füzet online itt érhető el az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ oldalán.

A kiadvány a Kulturális és Innovációs Minisztérium Szakképzésért Felelős Helyettes Államtitkárságának megbízásából készült.


Érdekes lehet számodra

Digitális Témahét 2024: Digitális írástudás fejlesztése borítókép
Digitális Témahét 2024: Digitális írástudás fejlesztése

A Belügyminisztérium kezdeményezésére és támogatásával, valamint az Ökumenikus Segélyszervezet az Oktatásért Alapítvány szakmai koordinációjával, 2024. április 8-12. között kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Digitális Témahét az oktatási intézményekben.

# Felhívások
OECD jelentés  borítókép
OECD jelentés

Gyakorlatorientáltabb a magyar szakképzés az OECD átlaghoz képest.

# Tájékoztatók