- #Svájci-Magyar Együttműködési Program
3/26/2025
5 perc olvasási idő
Címkék
Nyitórendezvény Baranyában
Svájci-Magyar Együttműködési Program
A Svájci-Magyar Együttműködési Program II. időszak „Szakképzési program Magyarországon” című program keretében 2025. március 20-án került megrendezésre „A szakmai oktatás és vizsgáztatás módszertanának megújítása a Dél-Dunántúli régióban” és „A pályaorientáció megerősítése a Dél-dunántúli régióban” komponens elemek regionális nyitórendezvénye.
A Svájci-Magyar Együttműködési Program II. időszak keretében a Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum 2025. január 1. és 2027. december 31. között valósítja meg „A szakmai oktatás és vizsgáztatás módszertanának megújítása a Dél-Dunántúli régióban” és „A pályaorientáció megerősítése a Dél-dunántúli régióban” című komponens elemeket.
Az eseményen jelen volt az IKK Nonprofit Zrt. részéről Pölöskei Gáborné stratégiai főigazgató és Hudacsek Lászlóné szakmai igazgató, a Nemzeti Irányító Hatóság (Nemzeti Fejlesztési Központ) részéről Csiréné Szabó Katalin osztályvezető.
A célok megvalósítása és a fejlesztés minél szélesebb körű elterjesztése érdekében a projekt megvalósításában együttműködő partnerként bevonásra került a Kaposvári Szakképzési Centrum, a Siófoki Szakképzési Centrum és a Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum, valamint az együttműködő partnerek között szerepel a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ által fenntartott Széchenyi István Gimnázium és Technikum és a Manna Alapítvány.
Az együttműködő partnerek szakképző iskoláinak igazgatói mellett jelen voltak a rendezvényen a Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum szakképző intézményeinek igazgatói, a duális képző partnerek vezetői közül az Építőipari Ágazati Képző Központ és az Informatikai Ágazati Képző Központ is képviseltette magát.
A regionális nyitórendezvényen 100 fő meghívott vett részt.
A projekt a Svájci Alap támogatásával és Magyarország Kormányának társfinanszírozásával valósult meg.




Forrás/Kép: IKK
Érdekes lehet számodra
2024. december 3-án megjelent a Magyar Közlönyben a felnőttképzési mikrotanúsítványokról szóló miniszteri rendelet, amely a felsőoktatási pilot projektek után a felnőttképzésben is lehetővé teszi a mikrotanúsítványokat adó képzések indítását.
A legjobb technikumokat ünnepelték a Kárpát-medencei Technikumok I. Kiválósági Gáláján