Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Tájékoztatók

    1/28/2020


    3 perc olvasási idő


    Címkék

    együttműködés
    képzés

Együttműködési megállapodást írt alá az Óbudai Egyetem és a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum

Együttműködési megállapodást írt alá kedden az Óbudai Egyetem és a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum (BGSzC), az egyezmény célja: a két intézmény közötti szorosabb kapcsolat kialakítása, a középfokú és felsőfokú műszaki képzés közötti együttműködés növelése, és az átjárhatóság megkönnyítése.

A felsőoktatási intézmény MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a felek stratégiai célja többek között az átjárhatósági modell kidolgozása, az erre épülő pilot projekt elindítása, a sikeres emelt szintű érettségi feltételeinek biztosítása, valamint a középiskolai duális képzőhely gyakorlati helyként történő biztosítása az egyetemi tanulmányok alatt is. Az egyetem segítséget nyújt a megfelelő tananyag kidolgozásában, biztosítja a szükséges szakmai támogatást, akkreditálja a kiválasztott tantárgyakat, és rendszeresen ellenőrzi az oktatás színvonalát, lehetőséget biztosít a diákoknak az egyetem pályaorientációs, szakmai ismeretterjesztő és továbbképzési programjaiban történő részvételre.

Kovács Levente rektor elmondta, hogy az Óbudai Egyetem, a hazai gyakorlatorientált képzést biztosító meghatározó műszaki felsőoktatási intézményként szorosabb kapcsolat kialakítására törekszik a műszaki szakemberképzés kiemelkedő központjával, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrummal. Egy új típusú villamosmérnök alapképzés kialakítására törekszenek a két intézmény szakértői, amelyben nagyobb hangsúlyt fektetnek a korábbiaknál a közép és felsőfokú műszaki oktatás egymásra épülésére. Az új típusú képzési modell-koncepció a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar és a centrum iskoláinak együttműködésével indulhat el.

Horváth Béla, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum főigazgatója hangsúlyozta: a BGSzC vezetése gazdasági szereplőkkel már fűzött szorosabbra kapcsolatokat, felsőfokú intézménnyel azonban eddig nem, az első stratégiai megállapodást az Óbudai Egyetemmel kötötték meg.

A centrumban hatezer diák tanul, ahhoz 13 iskola tartozik, melyek a fővárosban 17 telephelyen látják el oktatási, képzési-nevelési feladataikat, alapvetően gépészeti és informatika területen, hasonlóan az Óbudai Egyetem fő képzési profiljához.

Az együttműködési megállapodásról szóló dokumentumot Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, Ormándi Gabriella, az egyetem kancellárja, Horváth Béla, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum főigazgatója és Varga Csaba, a középiskola kancellárja látta el kézjegyével.

 

Forrás: MTI

Kép: Shuttertsock


Érdekes lehet számodra

Ágazatválasztó – 3. rész: Gépészet ágazat borítókép
Ágazatválasztó – 3. rész: Gépészet ágazat

A Gépészet ágazatra vonatkozó legfontosabb tudnivalókat Horváth Péter, a Győri SzC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium műszaki igazgatóhelyettese mutatja be a műszaki területek iránt érdeklődőknek.

# Tájékoztatók
Ágazatválasztó – 7. rész: Sport ágazat borítókép
Ágazatválasztó – 7. rész: Sport ágazat

A szakképzésben választható ágazatokat bemutató interjúsorozatunk következő részében a Sport ágazattal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat Csengeri Mária, a Győri SzC Sport és Kreatív Technikum igazgatója ismerteti a vele készített interjúban.

# Tájékoztatók
Országos Tudományos és Innovációs Olimpia borítókép
Országos Tudományos és Innovációs Olimpia

Meghirdették a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát

# Rendezvények