- #Tájékoztatók
9/30/2024
3 perc olvasási idő
Címkék
Indulnak az IKK webináriumai
Az idei tanév első két webináriumán a mesterséges intelligenciával ismerkedhetnek az érdeklődők
Az idei tanévben új lehetőséggel bővítjük webináriumi kínálatunkat. Online workshopokat szervezünk a szakképzésben oktató kollégák számára. A célunk, hogy a legújabb technológiák és pedagógiai módszerek elsajátításában támogassuk az oktatókat.
Az első két workshop témája a mesterséges intelligencia lesz, amely napjainkban egyre nagyobb szerepet kap az oktatás különböző területein is, lehetővé téve a személyre szabott tanulást, az automatizált értékelést és az adatokra alapozott pedagógiai döntéshozatalt, segítve a diákok különböző tanulási stílusainak és igényeinek jobb megértését, valamint új, interaktív tanulási környezetek kialakítását.
A témában két különböző szintű workshopot kínálunk, attól függően, hogy az érdeklődők mennyi előzetes ismerettel rendelkeznek a mesterséges intelligenciáról. A közvetlen, interaktív részvétel érdekében maximum 50 fő jelentkezését tudjuk fogadni alkalmanként. A kezdők a mesterséges intelligencia és a promptolás alapjaival, alap eszközökkel ismerkedhetnek, a haladóbbak az MI pedagógiailag megalapozott használatára vonatkozó jó gyakorlatokról, a képgenerálásról és a chatbotokról szerezhetnek ismereteket.
Az online workshopok időpontját és a regisztrációs linkeket itt találja.
A témában tartott korábbi webináriumaink
2024 első felében két webináriumi alkalmat is szenteltünk a témának: Hol a MI helyünk? címmel kerekasztal beszélgetést tartottunk, olyan témákat érintve, mint például az MI szerepe a munkaerőpiacon, a szakképzés hatékonyságának növelésében, az MI által megkövetelt oktatói és tanulói készségek.
A sorozat következő részében egy apprandit tartottunk, ahol a résztvevő előadók segítségével feltérképeztük az MI alkalmazási lehetőségeit az oktatásban, és különböző ötleteket, alkalmazásokat ismerhettünk meg.
Forrás/kép: IKK Nonprofit Zrt.
Érdekes lehet számodra
A Gépészet ágazatra vonatkozó legfontosabb tudnivalókat Horváth Péter, a Győri SzC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium műszaki igazgatóhelyettese mutatja be a műszaki területek iránt érdeklődőknek.
A nemzeti ünnep alkalmával elismerésben részesültek a szakképzésben dolgozók