Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Projektek

    5/21/2024


    6 perc olvasási idő


    Címkék

Kiemelt projektek indultak

Kiemelt projektek indultak a digitális kompetenciák, az oktatási, képzési rendszerek színvonalának fejlesztése, valamint a szakképzés versenyképességének növelése érdekében

A 2021-27 Széchenyi Terv Plusz programon belül a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz keretében 2024-ben 4 új kiemelt projekt indult a digitális kompetenciafejlesztés, az egész életen át tartó tanulás, az oktatási, képzési rendszerek színvonalának fejlesztése, tanulástámogató platformok és szolgáltatások megvalósítása, valamint a szakképzés versenyképességének növelése érdekében.  

 

„A digitális kompetenciafejlesztés rendszerének kiterjesztése az egész életen át tartó tanulás elősegítése érdekében az EU DigComp2.2-vel összhangban” című (DIMOP_PLUSZ-4.2.2-23-2023-00001 azonosító számú) kiemelt projektprojekt megvalósításához 2.500.000.000 forint vissza nem térítendő támogatás forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt elsődleges célja az EU állampolgári digitáliskompetencia-keretének (DigComp) hazai adaptálása és bevezetése. Az eszközrendszer lehetőséget kínál a digitális készségek felmérésére, biztosítja a lakosság digitális írástudásának és felhasználói tudatosságának erősödését, ezáltal csökkenti a digitális értelemben leszakadók arányát és növeli a munkaerőpiaci értéket, bővíti a karrierlehetőségeket. 

A projektet az IKK Zrt. és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, valamint a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. konzorciumban valósítja meg.

„Alapszintű állampolgári digitális kompetencia fejlesztése” című (DIMOP_PLUSZ-4.2.3-23-2023-00001 azonosító számú) projektmegvalósításához 20.000.000.000 forint vissza nem térítendő támogatás forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt célja a lakosság digitális kompetenciájának és jártasságának, felhasználói tudatosságának fejlesztésével javítani a munkaerőpiaci elhelyezkedés esélyeit, a társadalmi mobilitást, a digitálisan felkészült munkavállalók arányát, és csökkenteni a digitális készségekkel nem rendelkezők körét. Lehetőséget teremt az egész életen át tartó tanulásra.

A projektet az IKK Zrt. és a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. konzorciumban valósítja meg.

„A digitális tanulás központi informatikai eszközrendszerének továbbfejlesztése, a differenciált tanulás lehetőségeinek támogatása” című (DIMOP_PLUSZ-4.1.2-23-2023-00001 azonosító számú) kiemelt projekt megvalósításához 10.000.000.000 forint vissza nem térítendő támogatás forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt elsődleges célja a már létező tanulmányi és oktatási rendszerekkel integrált, országosan egységes digitális tanulástámogató rendszer, virtuális iskolai környezet megvalósítása (DTR). Ennek eredményeként biztosítható a minőségi oktatáshoz való egyenlő hozzáférés, az oktatás hátránykompenzációs képességének javulása. A DTR bevezetéséhez és kiterjesztéséhez átfogó digitális pedagógiai módszertani képzési tartalmak készülnek. 

A projektet az IKK Zrt. és a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. konzorciumban valósítja meg.

„Az ágazati információs rendszerek komplex fejlesztése a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttképzés hátránykompenzációs képességének erősítése, mikrotanúsítványok nyilvántartásának bevezetése, kiemelten a diákok és szüleik egyéni szükségleteihez illeszkedő szolgáltatások biztosítása érdekében" című (DIMOP_PLUSZ-4.1.1-23-2023-00001 azonosító számú) projekt megvalósításához 2.493.000.000 forint vissza nem térítendő támogatás forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt célja, hogy előkészítsen, megalapozzon egy olyan, oktatási ágazatokon átívelő, egységes szolgáltatási képességgel rendelkező digitális nyilvántartást, amely az ágazati szereplőknek, valamint a diákok és szüleik számára is egyéni szükségletekhez igazodó szolgáltatásokat nyújt, miközben az adatok egyszerűen elemezhetőek és a megszerzett kompetenciák követhetőek.

A projektet az IKK Zrt. és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, a Klebelsberg Központ, valamint a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. konzorciumban valósítja meg.

 

A projektekről bővebb információ ITT található.

 

Forrás: IKK

Képillusztráció: Shutterstock


Érdekes lehet számodra

Több mint 300 résztvevő az első Dunakanyari nyári diákmunka börzén borítókép
Több mint 300 résztvevő az első Dunakanyari nyári diákmunka börzén

Nagy sikert aratott a Piarista Kilátó Központ és az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet közös rendezvénye

# Rendezvények
Egyéni Tanulási Számla és Készségek Európai Éve Záró konferencia borítókép
Egyéni Tanulási Számla és Készségek Európai Éve Záró konferencia

Egyéni Tanulási Számlák kialakítása és megvalósítása Magyarországon és Készségek Európai Éve közös Záró konferencia

# Rendezvények
Beszámoló az Egyéni Tanulási Számla záró konferenciájáról borítókép
Beszámoló az Egyéni Tanulási Számla záró konferenciájáról

Közös konferenciával zárult a HUN-ILA projekt és a Készségek Európai Éve Magyarországon

# Tájékoztatók