- #Fejlesztések
3/16/2022
3 perc olvasási idő
Címkék
szakképzésinfrastruktúra
pályaorientáció
tanműhely
Tanműhelyfejlesztés Veszprémben
A szakképzés ma már karrierlehetőség
A szakképzés ma már karrierlehetőség - jelentette ki Pölöskei Gáborné a Veszprémi Szakképzési Centrum Jendrassik-Venesz Technikum felújított tanműhelyének átadóján.
Pölöskei Gáborné a Modern Városok Program részeként megvalósult fejlesztés átadóján azt mondta: a szakképzésben bekövetkezett változások célja az, hogy kiszolgálják a környezeti igényeket, amelyeket a jól működő gazdaság hívott életre.
A gazdaságnak minőségi munkaerőre van szüksége, amelyet a szakképzésnek kell kiképeznie. Ehhez pedig jól működő szakképzési centrumokra, iskolákra, képzett munkaerőre és jó infrastruktúrára van szükség - tette hozzá.
Pölöskei Gáborné megjegyezte: a szakképzés ma olyan plusz lehetőségeket kínál, amelyek korábban nem voltak.
Ovádi Péter, a térség kormánypárti országgyűlési képviselője úgy fogalmazott: a versenyképesség és a jövő is függ a helyi szakképzéstől.
Veszprém iskolaváros, ezért is kapott kiemelt figyelmet a Modern Városok Programban az oktatás, azon belül is a szakképzés - mondta a politikus.
Porga Gyula (Fidesz-KDNP), Veszprém polgármestere felidézte: 2016-ban a Modern Városok Program tervezésekor a vállalkozókat is megkérdezték, és igényeik között felmerült a szakképzési rendszer fejlesztése. Hangsúlyozta: a beruházás is azt mutatja, hogy fenntartóváltástól függetlenül az önkormányzatnak minden eszköze megvan ahhoz, hogy segítse a szakképzést.
A polgármester arra is rámutatott: Veszprém lélekszámához képest gazdasági teljesítményben jó pozíciót foglal el a magyarországi városok rangsorában, ehhez pedig szükség van erős egyetemre és erős szakképzésre.
Pap Máté, a Veszprémi Szakképzési Centrum kancellárja közölte: az intézményben 2,7 milliárd forintos fejlesztés valósult meg, amiből 2,4 milliárdot infrastruktúrafejlesztésre fordítottak. Csaknem 300 millió forintért szereztek be taneszközöket.
A beruházás méltó környezetet biztosít a 21. századi szakképzéshez - mondta.
Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke közölte: a szakképzési infrastruktúra fejlesztése segíti egyrészt a pályaorientációt, másrészt a pedagógusok és a tanulók számára is modern környezetet teremt.
Forrás: MTI
Fotó: MTI
Érdekes lehet számodra
A szakképzésben választható ágazatokat bemutató interjúsorozatunk első részében a Fa- és bútoripar ágazatról tudhatnak meg többet a pálya iránt érdeklődők Száraz Andrástól, a Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumának oktatójától.
Szakértők segítségével bemutatjuk az egyes ágazatokat és a hozzájuk tartozó szakmákat