Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Rendezvények

    4/14/2025


    4 perc olvasási idő


    Címkék

Három helyszín, 95 intézmény, 187 szakember

Műszaki ágazati szakmai napok Miskolcon, Győrben és Budapesten

A tavaszi szakmai napoknak ezúttal a Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Technikum, a Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium, és a BMSZC Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Technikum adott otthont.  Az áprilisi szakmai napokon a gépészet, specializált gép- és járműgyártás, valamint az elektronika és elektrotechnika szakmákat oktató szakemberek foglalkoztak a mesterséges intelligencia oktatási célú alkalmazásával, megismerhették a gépjárművek korszerű ECO-diagnosztikájának fontosságát a duális képzésben, ötleteket kaptak arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet alkalmazni a modern szimulációs eszközöket a műszaki oktatásban. A délelőtti program keretében a résztvevők hasznos információkat kaptak a közelgő szakmai vizsga szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos kérdésekben is. 

A délutáni programokon lehetőség nyílt műhelylátogatásokra, szekcióbeszélgetésekre és az érdeklődő oktatók interaktív bemutatókon is részt vehettek, ahol nem csak megnézhették a bemutatott oktatási eszközöket, szimulátorokat, hanem ki is tudták próbálni őket. A VR-alapú fényező szimulátor használatával az oktató kollégák megismerték, hogy hogyan lehet fejleszteni a járműfényező tanulók alapvető szakmai készségeit. A győri programon bemutatott Ipar 4.0 szimulációs rendszer segítségével életszerű ipari körülményeket lehet teremteni az oktatási intézményben is, így a frissen végzett tanulók pályakezdéskor könnyebben tudnak érvényesülni a szakmai életben, hiszen már egyre több helyen a digitális gyártással és az okos gyárakkal találkoznak. Ezt a modern gyártási folyamatot egészíti ki a 3D szkenner és nyomtatás, amelyek fontos eszközök lehetnek a szakmai oktatás során. Országosan is egyedülálló a technikumok között a Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégiumban újonnan átadott lézerhegesztő gép. A lézerhegesztés technológiával az ipari gyártás hatékonyságának növelését sajátíthatják el az iskola tanulói.

A programokon részt vevő szakemberek nagy érdeklődéssel követték az előadásokat, és az interaktív bemutatók során aktívan kipróbálták a különböző modern technológiákat. A kötetlen beszélgetések lehetőséget adtak arra is, hogy a résztvevők megosszák saját tapasztalataikat, problémáikat és kihívásaikat, amelyeket az oktatás és a gyakorlati képzés terén tapasztalnak. Az eszmecserék során több új javaslat is megfogalmazódott az oktatási módszerek fejlesztésére vonatkozóan, különösen az ipar és az oktatás közötti együttműködés erősítése terén. 

 

 

Forrás/Kép: IKK


Érdekes lehet számodra

Folytatódnak az IKK webináriumai borítókép
Folytatódnak az IKK webináriumai

Sorozatunkat 2023. októberében indítottuk el, hogy online keretek között is fórumot teremtsünk az ágazatban oktató kollégák számára a tájékozódásra, aktuális szakmai információszerzésre, tapasztalatcserére.

# Tájékoztatók
Tanműhelyfejlesztés borítókép
Tanműhelyfejlesztés

Szépészeti tanműhelykomplexummal gazdagodott az egri szakképzés

# Tájékoztatók
Lemorzsolódás helyett karrier borítókép
Lemorzsolódás helyett karrier

A helyettes államtitkár a szakképzés nyújtotta lehetőségekről tájékoztatott

# Tájékoztatók